Зеленський зустрівся з українською громадою в Аргентині. Закликав об'єднуватись

Зеленський зустрівся з українською громадою в Аргентині. Закликав об'єднуватись
364730 ПЕРЕГЛЯДІВ

Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками української громади в Аргентинській Республіці під час робочого візиту до країни, де закликав усіх об'єднатись.

Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України.

Глава держави висловив подяку новому Президенту Аргентини — Хав’єру Мілею за чіткі сигнали підтримки України та тепле ставлення до держави.

«Вірю, що залишатиметься незмінно сильною позиція нового Президента Аргентини, його команди. Сьогодні вона базується на підтримці України, нашого суверенітету й територіальної цілісності, на підтримці свободи», — сказав Володимир Зеленський.

Він сподівається, що така чітка позиція Аргентини вплине на загальну політичну підтримку України в цьому регіоні, що позначиться, зокрема, й на підтримці українських резолюцій на майданчику ООН.

«Важливо, щоб такий потужний голос Латинської Америки, як голос Аргентини, голос Парагваю, Уругваю, Еквадору, – щоб усі вони були на нашому боці. І я радий, що це так», — додав Президент України.

За його словами, Україна отримала підтвердження від Аргентини щодо приєднання до реалізації Формули миру, зокрема участі в четвертій зустрічі на рівні радників із національної безпеки, яка відбудеться в січні.

«Друге, над чим ми працюємо, – щоб ми могли організувати саміт Україна – Латинська Америка. Ми хочемо об’єднати голоси Латинської Америки навколо підтримки України та нашої чіткої позиції щодо прагнення справедливого миру й засудження агресії Росії. Ми почули сьогодні підтримку з боку аргентинського Президента. Думатимемо, як і коли все це організовувати», — сказав Глава держави.

Водночас Володимир Зеленський звернувся до української громади в Аргентині. Він висловив вдячність за те, що впродовж десятиліть вона зберігає любов до України, українську ідентичність і культуру. Також Президента закликав об'єднуватись. Бо в умовах повномасштабної російської війни Україна потребує консолідації та збереження політичної підтримки з боку держав світу.

«Нам потрібне об’єднання. Тут представники Уругваю та Парагваю. Треба зробити так, щоб у Латинській Америці наші спільноти були об’єднані. Важлива присутність нашої нації в тій чи іншій державі, і вона як невід’ємна частина суспільства завжди має вплив на політику держави», — сказав Президент України.

«Тому я хочу попросити вас знайти додаткові інструменти, щоб об’єднати українців у Латинській Америці, допоки ми не закінчимо війну й не переможемо», – додав він.

Окрім цього Глава держави закликав представників української громади налагоджувати економічні й бізнесові зв’язки як між собою, так і з Україною.

«Я дуже радий бути сьогодні тут, у вас у гостях. Дякую вам за підтримку, за вашу роботу. Знаю, що ви допомагали фінансово, гуманітарно, медично. Знаю, що приймали сім’ї, діточок, хтось допомагав ліками пораненим. За все це дуже велика вам подяка», — розповів Володимир Зеленський.

Зокрема, на зустрічі були представлені: Українська центральна репрезентація в Аргентинській Республіці, Український Пласт в Аргентині, Союз українок Аргентини, Товариство українсько-аргентинських випускників університетів, Фундація ім. Тараса Шевченка, Аргентинсько-українська палата торгівлі і промислу, Українське товариство «Відродження», Організація українок «Відродження», Українське культурне товариство «Просвіта» в Аргентинській Республіці, Об'єднання жінок «Просвіта», Спілка української молоді, Українське товариство «27 серпня», Українська громада міст Обера та Колонія, Українська громада міста Апостолес, Українсько-аргентинський клуб (Апостолес), представники духовенства.

Офіційне інтернет-представництво Президента України зазначає, що датою початку імміграційного руху українців в Аргентину вважається 27 серпня 1897 року. На сьогодні в Аргентині, за різними оцінками, проживає від 350 до 500 тис. етнічних українців. Також додаєтся, що з початку вторгнення росії українська громада в Аргентині бере активну участь у зборі та доправленні гуманітарної допомоги в Україну, організовує мітинги, пікетує російське посольство в Буенос-Айресі та концерти російських виконавців у країні, долучається до проведення тематичних круглих столів, конференцій і дискусій з української тематики.

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео