Нарімана Джеляла, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, захопленого росіянами в Криму у 2021 році, звільнили з полону. 28 червня Україні загалом вдалося повернути додому 10 цивільних людей

Нарімана Джеляла, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, захопленого росіянами в Криму у 2021 році, звільнили з полону. 28 червня Україні загалом вдалося повернути додому 10 цивільних людей
220535 ПЕРЕГЛЯДІВ

Нарімана Джеляла, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, захопленого росіянами в Криму у 2021 році, звільнили з полону. 28 червня Україні загалом вдалося повернути додому 10 цивільних людей.

“Наріман Джелял, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, захоплений у Криму ще у 2021 році. Олена Пех та Валерій Матюшенко – цивільні, які були в полоні ще з 2017-2018 років. Богдан Гелета та Іван Левицький – священники Української греко-католицької церкви, захоплені в Бердянську за опір окупантам. Іще пʼятеро цивільних, які були захоплені на території Білорусі та позбавлені свободи: Микола Швець, Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова. Усі вони вже звільнені та вдома – в Україні”, – написав президент України Володимир Зеленський. 

У вересні 2021 року росіяни затримали в Криму 5 кримських татар – Нарімана Джеляла, Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Шевкета Усеінова та Ельдара Одаманова. Джеляла цілий день тримали в наручниках і з мішком на голові й звинувачували в нібито пошкодженні газопроводу в селі Перевальне між Сімферополем і Ялтою. У 2021 чоловіка засудили до 17 років за ґратами.

“З полону Наріман надсилав листи, і в одному з них він написав: “Ми боремося не тільки за цілісність територій, але й за єдність нашого суспільства, нашої прекрасної, сильної нації”. Важливі слова, які нагадують, що в єдності, усі разом ми можемо досягти навіть найскладніших результатів та обов’язково повернемо безпеку всім нашим людям і мир Україні”, – написав Зеленський після зустрічі з Джелялом 29 червня у Києві. 

Після звільнення заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу заявив про готовність взяти участь у процесі звільнення українських в’язнів Кремля. 

Наріман Джелял – журналіст, політик, політолог і викладач – став одним із найвідоміших політвʼязнів Кремля. Активіст був єдиним представником керівництва Меджлісу, який принципово жив та працював в окупованому Криму, протягом років до повномасштабної війни Росії проти України. Росіяни заарештували Джеляла по поверненні до Криму після участі в Інавгураційному саміті Кримської платформи в серпні 2021 року.

“Він розповідав про переслідування та утиски корінного народу Криму, а також українців, які почалися після окупації у 2014 році. Він був і є людиною, що має велику довіру свого народу”, – розповідали в Кримській правозахисній групі. Під час сфабрикованого судового процесу Джелял наголошував, що справжньою причиною його увʼязнення є те, що він “не мовчав, називаючи суспільно-політичні явища й події, які відбувалися в Криму з 2014, власними іменами”. 

Раніше журналіст також працював ведучим на кримському телеканалі ATR, викладав історію і правознавство у Сімферопольській міжнародній школі.

Фото: відкриті джерела

Теги: Independent Media Forum, Незалежний Медіа Форум
Автор: uacenter.media

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео