Уряд ухвалив Національну стратегію протимінної діяльності

Уряд ухвалив Національну стратегію протимінної діяльності
414527 ПЕРЕГЛЯДІВ

28 червня Кабінет міністрів України ухвалив Національну стратегію протимінної діяльності на період до 2033 року та Операційний план на її виконання на найближчі три роки.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

«Сьогодні ми затвердили програмний документ, який визначає основні напрями і завдання державної політики у сфері протимінної діяльності. Ми маємо перелік кроків та показників, яких маємо досягнути, щоб у перспективі 10 років знизити вплив вибухонебезпечних предметів на життя людей та економіку України. Важливо, що частина завдань, прописаних у Стратегії, уже в роботі. Ми запустили програму компенсацій за розмінування с/г земель, уніфікували процедуру сертифікації операторів, а наші партнери закуповують обладнання та техніку для потреб гуманітарного розмінування, у тому числі українського виробництва», – сказала Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Ухвалена стратегія визначає три стратегічні цілі: 

  • забезпечення звільнення територій від ризиків наявності вибухонебезпечних предметів для їхнього безпечного і продуктивного використання;
  • зниження впливу від вибухонебезпечних предметів на життя та здоров’я населення;
  • розбудова системи управління протимінною діяльністю.

У цьому документі зафіксовано, що на виконання першої стратегічної цілі у 2024-2026 роках необхідно буде обстежити максимум деокупованих територій для визначення статусу забруднення. Також має бути посилена спроможність державних операторів протимінної діяльності та створені умови для розвитку ринку послуг ПМД.

Також важливим є робота над зменшенням впливу мін та інших вибухонебезпечних предметів на життя людей. Відтак, найближчі три роки завданням держави буде посилення інформування людей про заміновані території та маркування таких територій, просвітницькі заходи про ризики, повʼязані із вибухонебезпечними предметами, запровадження системи захисту осіб, постраждалих від мін та інших ВНП. 

«Якісна система управління протимінною діяльністю дозволяє в рази підвищити ефективність процесів. Зрозумілі і єдині для всіх процедури, чітка координація як на національному, так і на міжнародному рівні – це те, що ми маємо вже зараз. До кінця цього року Мінекономіки планує запустити пілотну систему пріоритезації завдань у протимінній діяльності. Це дозволить посилити нашу спроможність у розмінуванні шляхом ефективного використання наявних ресурсів», – розповів заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Крім того, невідʼємною частиною Стратегії є операційний план. Ним визначено детальний перелік заходів на 2024-2026 роки. Операційний план ухвалюється раз на три роки з трирічним терміном виконання.

Ухвалення Стратегії протимінної діяльності – це один з індикаторів Ukraine Facility – програми фінансової підтримки України з боку Європейського Союзу. 

Над стратегією з протимінної діяльності працювало Міністерство економіки. Також над розробкою працювали Міноборони, МВС та іншими центральними органами виконавчої влади та із залученням українських та міжнародних експертів. Це дало змогу відобразити в ній міжнародний досвід з урахуванням українських реалій.

  • Нагадаємо, що раніше очільниця Мінекономіки Юлія Свириденко виступила у Верховній Раді й розповіла про проміжні результати ініційованої Президентом України Володимиром Зеленським економічної політики «Зроблено в Україні». А це 19 мільйонів  гривень компенсації аграріям за придбання вітчизняної техніки. 225 мільйонів гривень грантів, отриманих ветеранами. 

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео