Україні під час саміту у Вашингтоні запропонують “конкретні кроки” для пришвидшення вступу до НАТО

Україні під час саміту у Вашингтоні запропонують “конкретні кроки” для пришвидшення вступу до НАТО
329314 ПЕРЕГЛЯДІВ

Україні під час саміту НАТО у Вашингтоні запропонують “конкретні кроки” для пришвидшення вступу до Альянсу, заявив заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Дуглас Джонс, пише “Голос Америки”.

“Очікується, що у підсумковій декларації буде підтверджено, що Україна стане членом НАТО, але у розмові з Голосом Америки посадовець Держдепу сказав, що конкретне формулювання ще узгоджується”, – йдеться в тексті матеріалу. 

НАТО обговорить, як допомогти Україні захиститися від російської агресії зараз, як стримати Росію в майбутньому, і як підготуватися до членства в НАТО, додав американський високопосадовець.

“На саміт у Вашингтоні також запрошені міністри закордонних справ 35 країн-партнерів, які не входять до НАТО. Серед відомих учасників – міністри закордонних справ Ізраїлю, Єгипту, Йорданії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів”, – пишуть журналісти. 

Це буде третій саміт поспіль, у роботі якого візьмуть участь не лише глави держав усіх 32 країн-членів НАТО, а і лідери індо-тихоокеанських країн-партнерів: Австралії, Японії, Південної Кореї та Нової Зеландії.

“Розвиток стійкості цих союзників до протистояння загрозам і викликам з боку Китаю є одним з ключових пунктів порядку денного”, – сказав Джонс.

Раніше Курт Волкер, американський дипломат, експосол США при НАТО, спецпредставник США у переговорах щодо України (2017-2019), заявив, що Україну запросять до НАТО, але це не відбудеться на Вашингтонському саміті Альянсу в липні.

Нагадаємо, Світовий Конґрес Українців (СКУ) розпочав безстрокову адвокаційну кампанію #UkraineInNATO та закликає всі українські громади, організації, українців та друзів України за кордоном долучатися до ініціативи.

Мета адвокаційної кампанії СКУ – підтримати Україну та просувати отримання запрошення для України щодо вступу в НАТО під гаслом “Make NATO Stronger – Invite Ukraine”.

Фото: Держдеп США

Теги: Independent Media Forum, Незалежний Медіа Форум
Автор: uacenter.media

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео