Столтенберг: Україна стане членом НАТО після перемоги

Столтенберг: Україна стане членом НАТО після перемоги
192966 ПЕРЕГЛЯДІВ
НАТО готове бачити Україну у своїх лавах, але умовою є її перемога у розв’язаній росією війні.

Про це сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу 15 лютого 2023, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«По Україні позиція НАТО не змінилася: Україна стане членом Альянсу, але нині фокус має бути зробленим на тому, щоб гарантувати перемогу України у війні», - заявив генсек.

Для цього, зазначив він, Альянс має допомагати Україні захистити її суверенітет. Перемога, а відповідно і гарантування збереження України як суверенної незалежної держави, є, за його словами, єдиною можливістю інтегрувати країну та повністю включити її у євроатлантичне співтовариство.

«Отже, головним, найактуальнішим фокусом союзників по НАТО є гарантування отримання Україною зброї, боєприпасів, яких вона потребує для того, щоби відкинути російських загарбників», - сказав Столтенберг.

Він також наголосив, що Альянс працює з Україною щодо довгострокового партнерства, яке допомагає Україні перейти від озброєнь, доктрин і стандартів радянських часів до стандартів НАТО, провести оборонну та безпекову реформи. Це наблизить Україну до Альянсу, зазначив Столтенберг.

«Найкращим доказом, що підтримка працює, є успіхи, які Україна демонструє на полі бою», - сказав генсек.

Він також зауважив, що союзники постійно і тісно працюють з керівництвом України, зокрема, в питанні прозорості та підзвітності.

Столтенберг повторив, що двері Альянсу відкриті, і нагадав, що нещодавно його новими членами стали Чорногорія і Північна Македонія, проти членства яких активно виступала росія, ще дві країни - Фінляндія і Швеція - дуже близькі до вступу і вже залучені до різних процесів та все більше інтегруються до структур НАТО.

Як повідомлялося, у середу, 15 лютого, в Брюсселі пройшло засідання Північноатлантичної ради за участю міністрів оборони країн Альянсу, на яке були запрошені майбутні члени Фінляндія та Швеція.

УКРІНФОРМ - партнер Незалежного Медіа Центру

Фото: EFE/EPA

Теги: НАТО, Агресія росії в Україні,ЗСУ, Незалежний Медіа Форум,Укрінформ, IMF, Independent Media Forum, www.uacenter.media
Автор: uacenter.media

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео