Шеф-редактор журналу «Універсум» Олег К. Романчук відзначений премією

Шеф-редактор журналу «Універсум» Олег К. Романчук відзначений премією
175135 ПЕРЕГЛЯДІВ

Комітет з премії імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики визначив лауреата 2022 року. Ним став відомий український публіцист, доцент кафедри української преси Львівського національного університету імені Івана Франка, засновник і багаторічний шеф-редактор журналу «Універсум» Олег К. Романчук. Премію присуджено за книгу публіцистики воєнного часу «Не бійсь. Не зраджуй. Не мовчи».

Голова комітету з премії імені В’ячеслава Чорновола Олег Наливайко відзначив високий рівень поданих на здобуття премії робіт. «Загалом на здобуття премії імені В. Чорновола надійшло 15 робіт, – сказав він. – Це переважно друковані твори – книги, газетні публікації, а також два радіотвори, що вийшли в ефір Українського радіо, та один документальний фільм. За премію змагалися журналісти, письменники, науковці з Києва, Львова, Одеси, Чернівців, Сумщини, Запоріжжя». Більшістю голосів премію присуджено Олегу Романчуку.

Члени комітету відзначили публіцистичну майстерність автора, який створив насправді унікальний доробок у галузі сучасної української публіцистики. У збірці представлені твори, що висвітлюють вісім років гібридної війни, яку РФ вела проти України. Автор аналізує політичні, економічні, соціальні процеси, досліджує драматичні і трагічні події в Україні – на фронті, в тилу, на інформаційному полі брані зокрема. Книга вийшла 2020 року у львівському видавництві «Універсум».

Протягом 2021 року у ЗМІ з’явилася низка позитивних рецензій на книгу: зокрема, академіка НАНУ Миколи Жулинського, професора кафедри історії України та археології Волинського національного університету імені Лесі Українки Миколи Кучерепи, доктора наук із соціальних комунікацій ЧНУ ім. Ю.Федьковича Любові Василик тощо.

Олег Романчук за освітою радіофізик, закінчив Львівський державний університет в 1973 році. Від 1983 року – на видавничій і журналістській роботі. Він є автором кількох публіцистичних книг.

Нагадаємо, що премія імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджується щороку, починаючи з 2004 року, за твори, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національній свідомості та самобутності. Премія присуджується до дня народження В’ячеслава Чорновола – 24 грудня – у розмірі 20 тисяч гривень.

kmu.gov.ua

Теги: Олег К. Романчук,Універсум,Лауреат премії Чорновола,Слово українське безсмертне, Незалежний Медіа Форум, www.uacenter.media, Independent Media Forum, IMF
Автор: uacenter.media

uacenter.media, ua.mediacenter.eu@gmail.com,

01001 Київ, вулиця Хрещатик 10, +38 067 461 6900, +48 609 00 6656

© Міжнародний благодійний фонд

«Незалежний Український Медіа Центр у Європі», 2022

© Yurii SCHERBAK, 2022   © Valentyn KONDRATIUK, 2022-2023

Мої відео