Скіфське золото намагалися продати в Іспанії. Слід російської церкви

Скіфське золото намагалися продати в Іспанії. Слід російської церкви
172018 ПЕРЕГЛЯДІВ

Іспанська поліція у Мадриді затримала зловмисників, які намагалися продати викрадені з України старовинні золоті вироби вартістю 60 мільйонів євро. Йдеться про 11 предметів, зокрема ювелірні прикраси: складні намиста, браслети й сережки, які датуються греко-скіфським періодом між 8-м і 4-м століттями до нашої ери.

Крадіїв спіймали на гарячому. Операція відбулася за співпраці Служби безпеки України, Бюро економічної безпеки та поліції Королівства Іспанії.

Прикраси вивезли контрабандою з України у 2016 році. Раніше вони були виставлені в одному з київських музеїв. На артефакти були підроблені документи, аби виглядало так, ніби вони належать українській православній церкві. 

“У результаті міжнародної спецоперації у Мадриді затримано п’ятьох учасників банди, які намагались незаконно реалізувати українські артефакти. Серед затриманих – представник УПЦ МП з України”, – заявив речник СБУ Артем Дехтяренко.

 

На вилучені старожитності наклали арешт. Експерти встановили, що вироби належать до культурної спадщини України. Наразі всі експонати вивчаються в Національному археологічному музеї та в Інституті культурної спадщини Іспанії

Триває слідство, а також комплексні заходи для встановлення місцезнаходження всіх українських артефактів “Скіфського золота”, які були викрадені з території України, додали в СБУ.

Теги: УПЦ МП,Скіфське золото, Іспанія, Незалежний Медіа Форум, IMF, www.mediaforum.news, Independent Media Forum
Автор: uacenter.media

uacenter.media, ua.mediacenter.eu@gmail.com,

01001 Київ, вулиця Хрещатик 10, +38 067 461 6900, +48 609 00 6656

© Міжнародний благодійний фонд

«Незалежний Український Медіа Центр у Європі», 2022

© Yurii SCHERBAK, 2022   © Valentyn KONDRATIUK, 2022-2023

Мої відео