ЮНЕСКО: Росію виключили з Виконавчої ради Агентства ООН із питань освіти, науки та культури

ЮНЕСКО: Росію виключили з Виконавчої ради Агентства ООН із питань освіти, науки та культури
391459 ПЕРЕГЛЯДІВ

Російську Федерацію виключили з Виконавчої ради Агентства ООН із питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО), повідомив президент України Володимир Зеленський. Це перший випадок в історії, коли Росію не обрали до складу одного з основних органів ООН. 

“Епоха російського впливу закінчилася, і це правильно: російським терористам не місце на чолі значущих міжнародних організацій. Міжнародна роль Росії лише слабшатиме”, – написав Зеленський.

Раніше Україна зверталася до ЮНЕСКО із закликом виключили Росію зі складу Виконавчої Ради. Торік у травні й цьогоріч у липні Верховна Рада скеровувала таке прохання до органу. У зверненнях йшлося про те, що росіяни систематично й цілеспрямовано руйнують обʼєкти  культурної спадщини в Україні. 

На своїх інформаційних ресурсах СКУ повідомляв про такі злочини, зокрема про пошкодження музею в Одесі після ракетної атаки Росії, знищення найціннішої степової ділянки Джарилгацького національного природного парку, а також плани росіян викрасти тварин із заповідника “Асканія-Нова”.

Виконавча рада ЮНЕСКО – це один із трьох ключових органів ООН, який налічує 58 членів. Представники Ради обираються за квотним принципом – квоти виділяються для кожного регіону, за відносною більшістю голосів. Росія була частиною групи II “Східна Європа”, від якої обрали Сербію, Албанію, Словаччину та Чехію.

Нагадаємо, 9 листопада держави-члени ООН вперше в історії відмовили Росії в праві здійснювати правосуддя в Міжнародному суді ООН. Російського представника не обрали до складу судового органу організації.

https://www.ukrainianworldcongress.org/

Теги: ЮНЕСКО, Російська агресія , Незалежний Медіа Форум, www.mediaforum.news, Independent Media Forum,Світовий Конгрес Українців,СКУ
Автор: uacenter.media

uacenter.media, ua.mediacenter.eu@gmail.com,

01001 Київ, вулиця Хрещатик 10, +38 067 461 6900, +48 609 00 6656

© Міжнародний благодійний фонд

«Незалежний Український Медіа Центр у Європі», 2022

© Yurii SCHERBAK, 2022   © Valentyn KONDRATIUK, 2022-2023

Мої відео