У Варшаві вшанували пам’ять генерала Марка Безручка

У Варшаві вшанували пам’ять генерала Марка Безручка
356186 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Варшаві вшанували пам’ять генерала Марка Безручка

   
Юрій Рейт: «Марко Безручко не займався політикою, він просто був знаменитим воїном, який тактично вмів керувати своїми групами»

На початку листопада 2023 року у Варшаві на православному цвинтарі відбулась зустріч українців і поляків біля могили генерала армії Української Народної Республіки Марка Безручка. Ця подія була присвячена 140-річчю з Дня народження українського генерала, який свого часу допомагав Польщі відстояти свою незалежність.

 

Про легендарну постать українського генерала, який знайшов вічний спокій в Польщі, у Варшаві, в ефірі Польського радіо для України розповів активіст української меншини в Польщі, перший голова Об'єднання українців у Польщі, лідер Громадської ініціативи з опіки над могилами воїнів УНР у Варшаві Юрій Рейт.

«Ми вважаємо Марка Безручка одним з творців так званого "дива над Віслою", тобто вирішальної битви у радянсько-польській війні. Унаслідок цієї вирішальної битви під Замостям у 1920 році Польська Республіка змогла відстояти свою незалежність», - зазначив Юрій Рейт.

Світлана Мялик

Світлина: Перший голова Об'єднання українців у Польщі, лідер Громадської ініціативи з опіки над могилами воїнів УНР у Варшаві Юрій Рейт

Теги: Світлана МЯЛИК,Українська редакція Польського радіо,Долі людські, Незалежний Медіа Форум, www.mediaforum.news, IMF, Independent Media Forum
Автор: uacenter.media

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео